امتیاز
5/5

مهارتهای هفتگانه دورهICDL

ICDL مخفف International Computer Driving License مهارت هفتگانه ای در زمینه کامپیوتر میباشد. آموزش ICDL شامل هفت مهارت تئوری و عملی میباشد که برای اخذ مدرک نهایی  موفقیت در تمام دوره ها میباشد.

این مهارتها عبارتند از:

مفاهیم پایه فناوری اطلاعات

کاربرد کامپیوتر و مدیریت فایلها (Windows)

واژه پردازی (Word 2000)

صفحات گسترده (Excel 2000)

بانک های اطلاعاتی (Access 2000)

ارائه مطالب (Power Point 2000)

اطلاعات و ارتباطات (Internet Explorer&Outlook)

مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات

در این مهارت دانشجویان مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار رایانه را فرا خواهند گرفت. همچنین باید با شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی رایانه آشنا شوند.

آشنایی با مفهوم Windows ، استفاده و مدیریت فایلها

دانشجویان در این بخش میبایست امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند. همچنین لازم است کار و مدیریت  فایلهای رایانه ای از جمله کپی، حذف و …. را بتوانند به راحتی انجام دهند.

آشنایی با مفهوم واژه پردازی (مقدمه ای بر Microsoft Office Word)

داوطلبان باید مفهوم برنامه های پردازش متن از جمله (Word) را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را (ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با تصاویر و….) فرا گیرند.

آشنایی با مفهوم صفحه گسترده ها (مقدمه ای بر Microsoft Office Excel)

در این قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله (Excel) را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و…) فرا گیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمولهای مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.

آشنایی با مفهوم پایگاه داده (مقدمه ای بر Microsoft Office Access)

دانشجویان در این مهارت داوطلبان باید مفهوم پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

ارائه مطلب (Microsoft Office Power Point)

داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطلب رایانه به خصوص نرم افزار (PowerPoint) به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلایدها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.

اطلاعات و ارتباطات (خدمات اطلاعاتی شبکه – اینترنت و پست الکترونیک)

 در این بخش متقاضیان باید با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخصهای امنیتی آشنا شوند و بتوانند که جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همچنین باید کار با صفحات اینترنتی را بطور کلی فراگیرند. در ضمن کار با پست الکترونیک تحت وب و همچنین نرم افزارهای پست الکترونیکی را نیز باید فراگیرند تا بتوانند به راحتی به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک با پیوست و…. بپردازند.

 

 

تعداد جلسات

شهریه

ICDL مقدماتی

7 جلسه

800.00

ICDL پیشرفته

7جلسه

1.200.000

 دانلودجزوهICDL:

ICDL.Part1

ICDL.Part2

ICDL.Part3

ICDL.Part4

ICDL.Part5

ICDL.Part6

ICDL.Part7

دانلودکتبICDL:

mafahim

WIN 7[www.hmco.ir]

آشنایی با اینترنت

word2007

 excel

Access

دانلودسوالاتICDL:

icdl 2azmoon

ICDL1 azmoon